Mateřská školaLípa

Mobilní aplikace školy ke stažení ZDE

Logopedie

Logopedie ve třídě Koťátek:

Individuální logopedickou péči zajišťuje Bc. Bohuslava Řehůřková, Bc. Jitka Fialová
a Mgr. Tereza Slováčková.
Probíhá denně, průběžně v době od 7.00 do 15.00 hod.

Skupinovou logopedickou péči zajišťuje Bc. Bohuslava Řehůřková, Bc. Jitka Fialová
a Mgr. Tereza Slováčková.
Probíhá denně v rámci třídních aktivit.

Logopedické konzultace pro rodiče:
Bc. Bohuslava Řehůřková - každá středa - 14.30 - 15.00 hod.
Po telefonické dohodě je možné domluvit si jiný termín konzultací.

Logopedické konzultace s pracovnicí SPC:
SPC při MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí, pracoviště Zlín, Dům kultury, Gahurova 5265
v zastoupení Mgr. Natálie Šeré, tel. 770 152 228, email: natalie.sera@val-mez.cz
Přijíždí do MŠ 2x za pololetí.

Potřeby:

Rodiče zajistí dětem na procvičování sešit A4 bez linek .
Každé dítě logopedické třídy má sešit formátu A4, podle kterého mohou s dítětem pracovat rodiče doma. Sešit dostává dítě domů každý pátek a ve čtvrtek následující týden jej přinese do školky. Logopedická asistentka připravuje dětem do sešitu úkoly, pracovní listy, grafomotorické listy, návody na procvičování všech oblastí řeči.

Při speciální logopedické péči o děti využíváme:

Logopedická třída i koutky jsou vybaveny speciálními logopedickými pomůckami, didaktickými hrami, zásobníky karet, metodikou s pracovními listy, tabletem, CD programem Brepta a Sym Writer a odbornou literaturou.
Učitelky využívají speciální programy Dobrý start – na rozvoj grafomotoriky, koordinace a předčtenářských dovedností, prvky programu Kumot na rozvoj hrubé a jemné motoriky, trénování pozornosti, soustředěnosti a spolupráce mezi dětmi i Elkoninovu metodu k rozvoji fonematického sluchu.

LOGO krabičky
Pro dechová a artikulační cvičení s dětmi využíváme tzv. "logo krabičky", které obsahují:

• bublifuk
  • foukaču a peříčko
  • kuličku filcovanou z vlny
  • sadu papírových obrázků k přenášení slámkou na obrázek mráčku
  • papírový obrázek zavěšený na niti
  • kytičku z dřevité hmoty určenou k čichání (lze ji napustit olejovou vůní do aromalampiček)
    Krabička je průběžně doplňována dalšími pomůckami.

logo krabička

logo krabička 2

LOGO sešity

Jedenkrát týdně dostávají děti domů logopedické sešity s úkoly k procvičování.

V pondělí si děti nosí sešity zpět do školky.

sešit 1

Logo zrcadlo

Slouží k nácviku řeči, správné výslovnosti. Dítě může odezírat od vyučujícího.  Zrcadlo umožňuje pozorování vzoru správné polohy mluvidel a samostatné provádění určených cviků. Pohledem do zrcadla si dítě může zkontrolovat například postavení zubů, jazyka apod. Zrcadlo má také motivační funkci, děti si s mluvidly hrají, dělají grimasy, procvičují mimické svaly a pozorují se v zrcadle.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, neděle 28. 4. 2024
polojasno 21 °C 11 °C
pondělí 29. 4. zataženo 21/14 °C
úterý 30. 4. jasno 23/14 °C
středa 1. 5. skoro jasno 23/12 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Hřmění mezi Markem a Vitalem značí úrodný rok.

Svátek a výročí

Svátek má Vlastislav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den smutku
  • Mezinárodní den pro bezpečnost a zdraví při práci

MŠ Lípa

Zásluhou místních občanů Scholastera a rodu Kubínů byla v roce 1891 povolena škola. Obec Lípa se rozhodla pro stavbu a zahájila ji uprostřed obce na pěkném místě s terasovitými zahrádkami. V roce 1892 škola zahájila vzdělávání dětí. Náklad na tehdejší dobu byl značný. Škola o dvou učebnách a bytem pro učitele stála 13 000 zlatých. Vyučování bylo zahájeno prozatím v jedné třídě. 31 let vedl školu řídící učitel František Žíla. Při příležitosti odchodu na odpočinek 28. června 1923 mu bylo uděleno čestné občanství obce Lípa.

Mateřská škola Lípa, okres Zlín,

Lípa č. p. 118, 763 11 Lípa