Mateřská školaLípa

Mobilní aplikace školy ke stažení ZDE

Naše třídy

Školní rok 2022/2023

I. třída Medvídci

věkově smíšená třída dětí (zpravidla 3 - 6 let).
V této třídě se zaměřujeme zejména na individuálních rozvoj osobnosti dítěte při respektování jeho potřeb, schopností a dovedností. Dětem umožňujeme ve větší míře seberealizaci a podporujeme jeho samostatnost.

II. třída Koťátka

speciální logopedická třída, věkově smíšená (zpravidla 3 - 6 let).

Pro děti zařazené do logopedické třídy je zajištěna speciální logopedická péče individuální i skupinová. Zajišťují ji každodenně ve třídě dvě pedagogické pracovnice s požadovanou kvalifikací.

Logopedickou péči zaštiťuje školní logopedka - pracovnice SPC pro vady sluchu a řeči při MŠ, ZŠ a SŠ Valašské Meziříčí, detašované pracoviště Zlín. DO MŠ dojíždí 1x měsíčně na konzultace s učitelkami a individuální práci s dětmi.

Každé dítě má zaveden logopedický sešit.
Jeho prostřednictvím a za pomoci konzultací doporučují učitelky rodičům, jak pracovat s dítětem v domácím prostředí.

Třídní maskoti

V tomto školním roce máme ve třídách opět třídní maskoty.  Děti si je samy pojmenovaly. Ve třídě Medvíků je naším novým kamarádem medvědice Vikinka a ve třídě Koťátek kocour Mikeš. Maskoti se zapojují do aktivit v ranním kruhu, mohou jít s dětmi na vycházku nebo dokonce jet na výlet.

Vikinka Mikeš

Víkendový sešit

Děti si sešity postupně berou domů na víkend a v pondělí je zase přinesou do školky.Do sešitů spolu s rodiči napíší krátký záznam, jak se měli, co dělali a prožili o víkendu. Děti nakreslí obrázky, rodiče doplní fotografie. V pondělí ve školce paní učitelky záznamy přečtou a spolu s dětmi si povídají.  Sešity jsou pro děti vynikajícím propojením života doma a ve školce.

sešit medvídci 1

sešit medvídků 2

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, pondělí 28. 11. 2022
polojasno 4 °C 0 °C
úterý 29. 11. zataženo 5/1 °C
středa 30. 11. skoro jasno 5/0 °C
čtvrtek 1. 12. skoro jasno 5/0 °C

Když krtek v listopadu ryje, budou na vánoce létat komáři.

Padá-li sníh ve velkých a širokých vločkách, přijde obleva.

Svátek a výročí

Svátek má René

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den nekupování ničeho

MŠ Lípa

Zásluhou místních občanů Scholastera a rodu Kubínů byla v roce 1891 povolena škola. Obec Lípa se rozhodla pro stavbu a zahájila ji uprostřed obce na pěkném místě s terasovitými zahrádkami. V roce 1892 škola zahájila vzdělávání dětí. Náklad na tehdejší dobu byl značný. Škola o dvou učebnách a bytem pro učitele stála 13 000 zlatých. Vyučování bylo zahájeno prozatím v jedné třídě. 31 let vedl školu řídící učitel František Žíla. Při příležitosti odchodu na odpočinek 28. června 1923 mu bylo uděleno čestné občanství obce Lípa.

Mateřská škola Lípa, okres Zlín,

Lípa č. p. 118, 763 11 Lípa