Mateřská školaLípa

Mobilní aplikace školy ke stažení ZDE

Odborné časopisy

INFORMATORIUM

Časopis pro výchovu a vzdělávání dětí od 3 do 8 let v MŠ a ŠD.

PORADCE ŘEDITELKY MŠ

Aktuální informace a praktické rady pro řízení MŠ.

Časopis nabízí kromě důležitých aktuálních informací ohledně řízení školy (řízení MŠ, legislativa, vedení týmu, bezpečnost, pedagogika) také řadu inspirativních nápadů pro práci s dětmi i bazar zkušeností pedagogických pracovníků v předškolním vzdělávání.

Publikace

• KAŽDÝ ZAČÁTEK V MATEŘSKÉ ŠKOLE JE TĚŽKÝ, Bettina Haefele, Maria Wolf-Filsinger, nakl. Portál, Praha

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, středa 1. 2. 2023
déšť se sněhem 1 °C 0 °C
čtvrtek 2. 2. mírné sněžení 2/-5 °C
pátek 3. 2. mírné sněžení 0/-8 °C
sobota 4. 2. oblačno 0/-9 °C

Únor bílý - pole sílí.

Pranostika na akt. den

Co si únor zazelená - březen si hájí, co si duben zazelená - květen mu to spálí.

Svátek a výročí

Svátek má Hynek

MŠ Lípa

Zásluhou místních občanů Scholastera a rodu Kubínů byla v roce 1891 povolena škola. Obec Lípa se rozhodla pro stavbu a zahájila ji uprostřed obce na pěkném místě s terasovitými zahrádkami. V roce 1892 škola zahájila vzdělávání dětí. Náklad na tehdejší dobu byl značný. Škola o dvou učebnách a bytem pro učitele stála 13 000 zlatých. Vyučování bylo zahájeno prozatím v jedné třídě. 31 let vedl školu řídící učitel František Žíla. Při příležitosti odchodu na odpočinek 28. června 1923 mu bylo uděleno čestné občanství obce Lípa.

Mateřská škola Lípa, okres Zlín,

Lípa č. p. 118, 763 11 Lípa