Školní rok 2019/2020

I. třída Medvídci

věkově smíšená třída dětí (zpravidla 3 - 6 let).
V této třídě se zaměřujeme zejména na individuálních rozvoj osobnosti dítěte při respektování jeho potřeb, schopností a dovedností. Dětem umožňujeme ve větší míře seberealizaci a podporujeme jeho samostatnost.

II. třída Koťátka

speciální logopedická třída, věkově smíšená (zpravidla 3 - 6 let).

Pro děti zařazené do logopedické třídy je zajištěna speciální logopedická péče individuální i skupinová. Zajišťují ji každodenně ve třídě dvě pedagogické pracovnice s požadovanou kvalifikací.

Logopedickou péči zaštiťuje školní logopedka - pracovnice SPC pro vady sluchu a řeči při MŠ, ZŠ a SŠ Valašské Meziříčí, detašované pracoviště Zlín. DO MŠ dojíždí 1x měsíčně na konzultace s učitelkami a individuální práci s dětmi.

Každé dítě má zaveden logopedický sešit.
Jeho prostřednictvím a za pomoci konzultací doporučují učitelky rodičům, jak pracovat s dítětem v domácím prostředí.

Třídní maskoti

V tomto školním roce máme ve třídách opět třídní maskoty.  Děti si je přejmenovaly. Ve třídě Medvíků je naším novým kamarádem medvídek Vendelínek a ve třídě Koťátek kočička Pacička.

talisman medvědkočka talisman

Děti si je postupně berou domů na víkend a v pondělí je zase přinesou do školky.Do sešitů rodiče napíší krátký záznam, jak se medvídek či kočička u dětí měli, co s nimi prožili. Děti nakreslí obrázky, rodiče doplní fotografie. V pondělí ve školce paní učitelky záznamy přečtou, s dětmi si povídají, jak se měly o víkendu a maskoti jsou přes týden s dětmi ve školce. Zapojují se do aktivit v ranním kruhu, mohou jít s dětmi na vycházku nebo dokonce jet na výlet. Jsou pro děti vynikajícím propojením života doma a ve školce.

sešit medvídci 1

sešit medvídků 2