Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Učíme se, poznáváme ...

Vážení rodiče,

v této rubrice budeme postupně nahlížet do možností vzdělávání dětí v MŠ.
I vy ji můžete využít jako zdroj inspirace pro práci s dětmi v domácím prostředí.

smajlík

Při vzdělávání dětí před nástupem do školy se snažíme o to, aby jejich učení bylo spontánní i vědomé. Aby při něm dítě vyvinulo úsilí, snažilo se soustředit na svou činnost a učené si zapamatovat. Dbáme na to, aby dítě dokončilo započatou činnost. Snažíme se, aby postupovalo podle zadaných pokynů a instrukcí a snažilo se docílit předpokládaného výsledku.
Dítě pracuje individuálně i ve skupině. V ní se snaží domluvit a spolupracovat. Je schopno se prosadit i podřídit. Respektuje druhé, vyjednává, přijímá a uzavírá kompromisy.