Průběh lekcíSovička Patnička

"Ahoj holky, kluci, taťkové a mamky!

Dovolte, abych se vám představila.
Jsem sovička Patnička a pro děti mě ušila paní učitelka Marta.

Po celý rok vás budu provázet Soví školičkou. Už se na to všechno moc těším. Pravda, říkají o mně, že jsem moudrá, ale já bych se ráda dozveděla něco nového právě od dětí. A také moc ráda uvidím, co se děti naučí, a za co všechno je budeme chválit, z čeho se budeme radovat. Takže žádné lelkování a jdeme na to - prosím rodiče, přečtěte si následující text."

V jednotlivých podsložkách této složy budou lekce řazeny tak, jak půjdou za sebou během školního roku. Dozvíte se, jak lekce probíhaly, jaké činnosti jsme realizovali, co děti bavilo či zaujalo nejvíc, co se jim dařilo i co je třeba ještě procvičovat.
     Dětem také budeme zadávat "DOMÁCÍ ÚKOLY", které splní s pomocí rodičů nebo starších sourozenců doma, a druhý den je přinesou zpět do školky.
     Po celou dobu Soví školičky děti za splněné úkoly (školní i domácí) získávají BODY v podobě samolepek se sovičkou. Tyto body si vlepují do STUDIJNÍHO PRŮKAZU rozděleného po měsících. Za činnosti ve školičce si pak každý měsíc do průkazu vlepí i barevný OBRÁZEK (vztahují se k svátkům z časopisu Pastelka).
     Na konci každého pololetí dětem sečteme získané body. Za snahu a píli obdrží děti drobnou odměnu a pro tři nejlepší máme připraveny ceny.

Přejeme dětem hodně zdaru při náročné a všestranné přípravě na "velkou školu".