Soví školička

Vážení rodiče, v této podpoložce budete průběžně seznamováni s činnostmi, aktivitami a úkoly, které pro děti předškolního věku chystáme v rámci přípravy na vzdělávání v ZŠ.

Sledujte jednotlivé podpoložky Soví školičky. A proč právě Soví školička?
V předminulém školním roce časopis Pastelka připravil pro děti právě takovou Soví školičku s aktivitami pro děti předškolního věku a 1. stupně ZŠ. My jsme se inspirovaly (paní učitelky a asistentky v MŠ) a s dětmi jsme takovou školičku realizovaly. A protože děti skutečně hodně bavila a letošní předškoláci se na ni velmi těšili, zůstaly jsme u Soví školičky. Věříme, že i letos bude přínosem v přípravě dětí na základní školu.

Celým rokem nás bude provázet sovička Patnička. Bude děti učit spolupráci, kamarádství, pravidlům, vědomostem. Bude jim pomáhat a radit i zadávat úkoly, včetně domácích. Také bude kontrolovat jejich plnění. A rozhodně bude dětem fandit, aby se jim v její školičce dařilo.

kroužek - logopedie

Připravíme se k zápisu do ZŠ (správný způsob sezení, správný úchop psacích potřeb, odpovídání na otázky celou větou atd.). Seznámíme se s českými tradicemi, obyčeji a zvyky. Budeme si povídat o svátcích rodinných i netradičních Pastelkových (připravil časopis Pastelka). Zamyslíme se nad mudroslovími a horoskopy. Naučíme se říkadla, přísloví i písničky. A díky spoustě hádanek budeme také hádat. Ale hádat se? To rozhodně není nic pro nás.

S chutí do toho a na konci školního roku bude hotovo.

Výsledek obrázku pro smajlíci