VE ŠKOLCEčetba

Čteme dětem (nebo nasloucháme s dětmi čtenému textu prostřednictvím CD) každý den před poledním klidem.

Věnujeme se předčtenářským aktivitám v dopoledním kruhu nebo při práci v centrech aktivit:

• prohlížíme si knihy a listujeme v nich
  • vyhledáváme obrázky
  • čteme dětem krátké pohádky, povídky či příběhy
  • po naslouchání četbě si o knížkách povídáme
  • učíme se s dětmi básničky, říkadla, pořekadla, rozpočítadla ...
  • kreslíme a malujeme postavy ze čtených knih
  • hrajeme scénky
  • ukazujeme kamarádům knížky, které máme doma
  • vyprávíme o strašidle Povidle

Máme zavedeny Pohádkové sešity. Do nich si děti zakreslují např., jaké shlédly divadlo, jaké školkové akce se účastnily (Drakiáda, cesty do divadel, beseda o pralese, Den s pejsky malamuty apod.), jak si tvořily školková pravidla chování atd. Zpětným listováním v sešitech si prohlížejí obrázky - "čtou" a vzpomínáním posilují paměť.

Časopis PUNTÍK - je v MŠ předplacen k dispozici nejen paní učitelkám jako inspirace pro práci s dětmi, ale zejména dětem.

Organizujeme besedy v knihovnách.

KMČ - organizujeme objednávky z Klubu mladých čtenářů nakladatelství Albatros. Více v podsložce KMČ.